Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego warto rozpocząć swoją przygodę z brydżem? Oto 10 powodów.
Świetna rozrywka
Ze wszystkich powodów, dla których warto nauczyć się gry, najważniejsze jest to, że gra jest po prostu fajna. Oferuje napięcie pokerowe, walory gry w szachy i emocje sportowe, a wszystko to w towarzyskim otoczeniu, w którym jesteś uczestnikiem, a nie tylko widzem. Każda sesja pozwala przetestować siebie i poczuć spełnienie, gdy znajdziesz udaną licytację lub grę.
Zdrowie i trening umysłu
Regularne granie w brydża doskonale wpływa na kondycję i funkcjonowanie naszego umysłu. Badania amerykańskich naukowców udowadniają wśród brydżystów także wzmocnienie działania układu immunologicznego i tym samym znacznie zmniejsza ryzyko występowania m.in. choroby Alzheimera. „Wiele gier zapewnia zabawę, ale brydż trzyma cię w formie. Ćwiczy twój umysł. Twój umysł może rdzewieć, wiesz, ale brydż zapobiega powstawaniu rdzy.”–Omar Sharif
Rozwój dodatkowych umiejętności
Gra w brydża to także nieustanny trening pamięci, logicznego i strategicznego myślenia. Poprawia się koncentracja i umiejętność współpracy w grupie.
Wyzwania
W tej grze co chwilę stajemy przed umysłowymi wyzwaniami. A ile radości sprawia ich pokonywanie!
Emocje
Kto nigdy nie rozgrywał napiętego szlemika z kontrą, nie ma pojęcia jak emocjonująca potrafi być gra w karty:)
Hobby
Kto rozegra choć kilka rozdań, zdobędzie wartościową pasję na lata.
„Brydż jest tak sensacyjną grą, że nie miałbym nic przeciwko przebywaniu w więzieniu, gdybym miał trzech kolegów z celi, którzy są przyzwoitymi graczami i którzy byliby gotowi utrzymywać grę przez 24 godziny na dobę.”
– Warren Buffett
Gra dla wszystkich
W brydża grać mogą i grają wszyscy –dzieci i seniorzy, chłopcy i dziewczynki, duzi i mali, biedni i bogaci.
Poznawanie nowych ludzi
Jako że brydż jest grą niesamowicie towarzyską, poznawanie wielu wartościowych osób przy brydżowym stoliku jest rzeczą zupełnie naturalną.
Prestiż
“Gram w brydża” –to po prostu brzmi dumnie.
Grać można wszędzie
Jako że do gry wystarczy jedynie zwykła talia kart, grać można wszędzie –w pociągu, na plaży, podczas rodzinnego spotkania w domu. Ograniczeń brak.